Jesienne prace w obwodzie 15

Dnia 10.10.2020 myśliwi, rezydenci i stażyści Bialskiego Towarzystwa Łowieckiego „Ponowa” Koło nr 18 w Białej Podlaskiej, pod okiem doświadczonego Kolegi Krzysztofa sprawdzali stan zwyżek, naprawiali uszkodzenia, dokonali ich konserwacji a także przeprowadzili szereg zabiegów pielęgnacyjnych wokół nich.

Od samego rana na obwodzie 15 stawili się Krzysztof W., Tomasz P., Michał W., Andrzej Cz., Grzegorz P., Krzysztof S. i Jacek M. Ku radości wszystkich obecnych do pomocy przybył Grzegorz D. – przyjechał pięknym czerwonym traktorem zaopatrzonym w przyczepę. Sprzęt udostępniony dzięki uprzejmości Szczepana W., który tego dnia nie mógł osobiście pojawić się na pracach gospodarczych.

Prace rozpoczęły się od zmiany miejsca kilku zwyżek – ciężka i odpowiedzialna praca. Każda zwyżka została sprawdzona pod kątem uszkodzeń, to i owo wymagało naprawy. „Kierownik” działań podzielił zadania - jedna grupa konserwowała zwyżki specjalnym preparatem, natomiast pozostali usuwali gałęzie oraz krzaki, które miały realny wpływ na bezpieczeństwo i skuteczność polowania. Kilka osób musiało opuścić prace, ale za to dotarł Maciej B., który pokazał, że z uśmiechem na ustach można pracować w pocie czoła i cieszyć się z wykonanego zadania.
Oprócz przygotowania do sezonu polowań zbiorowych, udało się zebrać znaczną ilość grzybów (jadalnych). Po ponad 8 godzinach ciężkiej pracy każdy pojechał w swoją stronę, a tylko niektórzy mieli na tyle siły aby udać się na wieczorne polowanie.
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.
Darz Bór
Michał W.