Obchody 100-lecia BTŁ “PONOWA”

Działo się to w 1919 roku dokładnie 17 sierpnia. Tego dnia grupa sympatyków łowiectwa w trudnym powojennym  czasie podjęła decyzję o założeniu Bialskiego Kółka Myśliwskiego Prawidłowego Polowania i Ochrony Zwierzyny Łownej. Dziś świętujemy okrągły jubileusz tego wydarzenia - 100 lecie Bialskiego Towarzystwa Łowieckiego Koła nr 18 "Ponowa".

Jak przystało na tak zacny jubileusz obchody zaczęły się już 17 sierpnia 2019 roku  kiedy to odsłoniliśmy pamiątkową tablice na kamieniu przed nasz siedzibą. Następnym krokiem było otwarcie wystawy łowieckiej w Bialskim muzeum pod tytułem " Pasuje Cie na rycerza św. Huberta" która była czynna aż do 5 stycznia 2020 roku.

W dniu 26 października odbyły się główne obchody jubileuszu.

fot. Rafał Masłow

Zaczęto tradycyjnie od Mszy świętej która odbyła się w kościele pod wezwaniem św. Antoniego w Białej Podlaskiej w podzięce za ponad 100 letnią tradycję łowiecką naszego Koła i z modlitwą o pomyślność na następne 100 lat. Msza święta w pięknej łowieckiej oprawie z dzwiękami rogów myśliwskich w tle, sokolnikami z dumą prezentującymi swoich podopiecznych oraz oczywiście Sztandarami zarówno naszego jak i zaprzyjaźnionych kół. Przybyło wielu szanownych gości z kręgu łowieckiego jak i władz miasta czy województwa.

Po Mszy świętej udaliśmy się wszyscy na Aule AWFu gdzie odbyła się główna uroczystość podczas której wręczono odznaczenia poszczególnym Kolegom za zasługi dla Koła i Polskiego Związku Łowieckiego. Wysłuchaliśmy wiele ciepłych słów płynących od zaproszonych gości oraz mieliśmy okazję obejrzeć specjalnie przygotowany film ( FILM o BTŁ "PONOWA" ) z okazji 100 lecia naszego Towarzystwa. Doceniono Nasz wkład w rozwój i edukację na terenie powiatu, odczytano wiele listów gratulacyjnych wraz z nadziejami na kontynuację tak świetnej działalności Koła. Następnie udaliśmy się na Hale AWFu gdzie odbył się uroczysty Bal.

Fot. Rafał Masłow

W czasie Jubileuszowego Balu wszyscy zaproszeni goście mogli posmakować wykwintnych dań z dziczyzny która królowała na wszystkich stołach, do tańca porywała fantastyczna muzyka a myśliwskim opowieściom za stołami nie było końca do rana.